Wentylatory: Sterowanie wentylatorów

Falowniki SX

 Sterowanie wentylatorów Falowniki SX

Przemiennik częstotliwości serii SX reprezentuje nową generację wysokiej jakości, wielofunkcyjnych, ekonomicznych i wysokowydajnych przemienników częstotliwości. Przemiennik częstotliwości SX jest energooszczędnym falownikiem skalarnym, zasilanym jedno i trójfazowo, produkowanym do mocy 45kW, gotowym do zastosowanie w dowolnej aplikacji.


Seria SX posiada następujące cechy:

- Energooszczędny: funkcja „energy-saving”,

- Sterowany U/f,

- Z własnym potencjometrem,

- Wyświetlacz LED,

- 4 wejścia cyfrowe,

- 1 wyjecie przekaźnikowe,

- Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA,

- RS485, protokół kom. Modbus RTU, ASCII,

- Wejście licznikowe,

- Funkcja „lotny start”,

- Wbudowany prosty sterownik PLC oraz regulator PID,

- Zegar czasu,

- Multi speed - technologia zadawania do 16 prędkości silnika,

- 18 rodzajów zabezpieczenia,

- Samodzielne dostosowanie się przemiennika do bieżącego obciążenia,

- Funkcja „Emergency Stop.

Czytaj więcej

Falowniki SXE

 Sterowanie wentylatorów Falowniki SXE

Przemiennik częstotliwości serii SXE reprezentuje nową generację wysokiej jakości, wielofunkcyjnych, ekonomicznych i wysokowydajnych przemienników częstotliwości dedykowany do zasilania silników jednofazowych z kondensatorem pracy.

Przemiennik częstotliwości SXE jest energooszczędnym falownikiem skalarnym, zasilanym jednofazowo.
Przy pomocy falownika można łatwo i płynnie regulować obroty wentylatora. Dzięki wbudowanej funkcji oszczędzania energii wentylator w czasie pracy na niższych obrotach pobiera mniej prądu.

Falownik pozwala na obniżenie obrotów wentylatora o 60% nie powodując przegrzewania się silnika. Falowniki posiadają wbudowane zabezpieczenia niezbędne do bezawaryjnej pracy silnika oraz falownika.

Regulacja obrotów oraz włączanie i wyłączanie wentylatora odbywa się bezpośrednio z klawiatury falownika. Wszystkie niezbędne parametry są wyświetlane na dużym, czytelnym wyświetlaczu.

Falowniki mogą pracować zarówno w niskich (-10oC) jak i podwyższonych (40oC) temperaturach, w dużej wilgotności (do 95% bez skraplania). Jeden falownik może również obsługiwać większą ilość silników połączonych równolegle. Stopień ochrony IP20.

Falownik SXE posiada następujące cechy:


• Energooszczędny: funkcja „energy-saving”

• Sterowanie U/f

• Własny potencjometr

• Zasilacz 24V/100mA - RS485, protokół kom. Modbus RTU, ASCII

• Wbudowany prosty sterownik PLC oraz regulator PID

• Wejście licznikowe

• Funkcja „lotny start”

• Zegar czasu

• Multi speed - technologia zadawania do 16 prędkości silnika

• 18 rodzajów zabezpieczenia

• Wyjście analogowe 0-10V

• Wyświetlacz LED

• 6 wejść cyfrowych, jedno wyjście cyfrowe

• 2 wyjście przekaźnikowe

• Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA

• Funkcja „Emergency Stop”

Czytaj więcej

Falowniki SXS IP65

 Sterowanie wentylatorów Falowniki SXS IP65

Przemiennik częstotliwości serii SXS reprezentuje nową generację wysokiej jakości, wielofunkcyjnych, ekonomicznych i wysokowydajnych przemienników częstotliwości o wysokim stopniu ochrony (IP65). Przemiennik częstotliwości SXS jest energooszczędnym falownikiem skalarnym, zasilanym jedno i trójfazowo, produkowanym do mocy 11kW, gotowym do zastosowanie w dowolnej aplikacji.


Seria SXS posiada następujące cechy:

- Energooszczędny: funkcja „energy-saving”,

- Sterowany U/f,

- Zasilacz 24V/100mA,

- RS485, protokół kom. Modbus RTU, ASCII,

- Wbudowany prosty sterownik PLC oraz regulator PID,

- Wejście licznikowe,

- Funkcja „lotny start”,

- Zegar czasu,

- Multi speed - technologia zadawania do 16 prędkości silnika,

- 18 rodzajów zabezpieczenia,

- Samodzielne dostosowanie się przemiennika do bieżącego obciążenia,

- Wyświetlacz LED,

- 6 wejść cyfrowych,

- 2 wyjścia przekaźnikowe,

- Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA,

- Funkcja „Emergency Stop”.

Czytaj więcej

Falowniki E-800

 Sterowanie wentylatorów Falowniki E-800

Nowa seria falowników E-800 skonstruowany specjalnie dla branży wentylacyjnej. Przy pomocy falownika można łatwo i płynnie regulować obroty wentylatora. Dzięki wbudowanej funkcji oszczędzania energii wentylator w czasie pracy na niższych obrotach pobiera mniej prądu. Falownik pozwala na obniżenie obrotów wentylatora o 60% nie powodując przegrzewania się silnika. Falowniki posiadają wbudowane zabezpieczenia niezbędne do bezawaryjnej pracy silnika oraz falownika. Regulacja obrotów oraz włączanie i wyłączanie wentylatora odbywa się bezpośrednio z klawiatury falownika, można także zastosować zewnętrzną klawiaturę lub potencjometr. Wszystkie niezbędne parametry są wyświetlane na dużym, czytelnym wyświetlaczu. Falowniki mogą pracować zarówno w niskich (-10oC) jak i podwyższonych (50oC) temperaturach, w dużej wilgotności (do 90% bez skraplania). Jeden falownik może również obsługiwać większą ilość silników połączonych równolegle. Wbudowana komunikacja RS-485 z protokołem ModBus pozwala na sterowanie falownikami poprzez panel komputera. Wszystkie falowniki z serii E-800 posiadają wbudowany filtr EMC oraz dodatkową funkcję p.poż do wentylacji oddymiającej. Stopień ochrony IP21, na zamówienie wykonanie w stopniu ochrony IP65.

Czytaj więcej

Falowniki E-1000 IP55

 Sterowanie wentylatorów Falowniki E-1000 IP55

Falowniki E-1000 IP55 to najnowszy produkt cechujący się nowoczesnym podejściem do projektowania przemienników częstotliwości prądu przemiennego.


   

  E-1000 IP55 jest przetwornicą ogólnego zastosowania. Prosty w budowie, łatwy w obsłudze falownik E-1000 znajduje zastosowanie w prostych aplikacjach wentylatorowych i pompowych. Jednak jego możliwości wykraczają daleko poza obszar HVAC.

Zakres regulacji częstotliwości wyjściowej do 650Hz, automatyczne lub ręczne wzmocnienie momentu do 30% czy możliwość przeciążenia falownika o 150% przez minutę to niewątpliwie atuty falownika serii E-1000 IP55. Kiedy dodamy do tego 6 wejść i 2 wyjścia cyfrowe oraz 2 wejścia i 2 wyjścia analogowe otrzymamy produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Falownik ten posiada również wszystkie zabezpieczenia niezbędne do bezawaryjnej pracy silnika oraz falownika. Falowniki serii E1000 objęte są  DWU LETNIĄ GWARANCJĄ


Na życzenie klienta przetwornica może być dostosowana do potrzeb aplikacji.

 

 Przednia pokrywa umożliwia montaż:

- wyłącznika głównego,

- przycisków START/STOP,

- potencjometrów i wiele innych funkcjonalnych elementów.

 

  Wewnątrz obudowy IP55 przetwornika E-1000 można zainstalować dodatkowe elementy automatyki przemysłowej:

- dławiki,

- sterowniki PLC,

- moduły sterujące,

- styczniki,

- ochronę przed zamarznięciem i wiele innych.


    IP55 posiada także dedykowane miejsce do montażu rezystora hamowania.

Rezystor instalowany jest bezpośrednio w strumieniu powietrza chłodzącego, co gwarantuje optymalne jego chłodzenie i dodatkowo zabezpiecza przed przypadkowym dotknięciem.


Obudowa i wszystkie zastosowane elementy zapewniają stopień ochrony IP55 zgodnie z normą EN 60529:1991. Obudowa IP 55 zapewnia ochronę przed pyłem, ciałami obcymi oraz przed struga wody lana na obudowę z dowolnej strony. Dzięki zastosowaniu opcjonalnej ochrony przed zamarzaniem przetwornica E-1000 IP55 może pracować na zewnątrz obiektów.

Czytaj więcej

Transformatorowe 230V

 Sterowanie wentylatorów Transformatorowe 230V

Zastosowanie

Transformatorowe regulatory obrotów do jednofazowych silników wentylatorowych sterowanych napięciowo. 5-stopniowa regulacja wydajności. Regulatory transformatorowe pozwalają na cichą i bardziej energooszczędną eksploatację wentylatorów niż regulatory tyrystorowe nie powodując przegrzewania się silników.

Konstrukcja

Wykonanie w II klasie izolacji. Stopień ochrony IP54. Maksymalna temperatura otoczenia 40stC. Klasa cieplna izolacji B(130stC). Do pięciostopniowego nastawu prędkości służy pokrętło. Wyposażone w niezależny włącznik sygnalizujący załączanie podświetleniem. Obwód sterowania regulatora chroniony bezpiecznikiem.

Czytaj więcej

Transformatorowe 400V

 Sterowanie wentylatorów Transformatorowe 400V

Zastosowanie

Transformatorowe regulatory obrotów do trójfazowych silników wentylatorowych sterowanych napięciowo. 5-stopniowa regulacja wydajności. Regulatory charakteryzują się prostotą działania(nie trzeba ich programować).

Regulatory zalecane w przypadkach gdy wentylatory wymagają częstej i prostej regulacji w zakresie do 30% wartości nominalnej prędkości obrotowej tj do obiektów inwentarskich, hal magazynowych itp. W przypadku potrzeby pełnej regulacji (na wszystkich biegach) zaleca się stosować silniki z wbudowanym zabezpieczeniem bimetalicznym lub regulację przemiennikiem częstotliwości

Konstrukcja

Wykonane w II klasie izolacji. Stopień ochrony IP21. Maksymalna temperatura otoczenia 25stC. Klasa cieplna izolacji B(130stC). Do pięciostopniowego nastawu prędkości służy pokrętło. Wyposażony w lampkę sygnalizującą włączenie wentylatora. Wbudowane styk zabezpieczenia termicznego silnika. Obwód sterowania regulatora chroniony bezpiecznikiem.

Czytaj więcej

Tyrystorowe

 Sterowanie wentylatorów Tyrystorowe

Regulacje wydajności wentylatorów uzyskujemy poprzez sterowanie prędkością obrotową.

Czytaj więcej

Przekaźnik Ex

 Sterowanie wentylatorów Przekaźnik Ex

Urządzenie bezpieczeństwa do silnika, chroniące układy elektroniczne, poprzez termistor PTC, przed nadmierną temperaturą. Można za jego pomocą nadzorować silniki "przeciwwybuchowe, zgodnie z dyrektywami Ex e i Ex d, w środowiskach niebezpiecznych (strefa 1 i 2) i w obszarach pyłów palnych (strefa 21 i 22).

Wyposażenie:


• Wejście dla 1 do 6 termistorów zgodnych z DIN 44081/44082

• Monitoring zwarcia w obwodzie czujników

• Dopuszczenie ATEX zgodnie z dyrektywą 94/9/EG

• Automatyczny reset

• Wyjście przekaźnika 1 styk

• Zasilanie przekaźnika 5A/250V/AC

• 1 wyjście przekaźnikowe

• Napięcie robocze 200-240V/50Hz

• Napięcie zasilania 230V/AC

• Wymiary: 22,5mm x 75mm

• Waga 150g

Czytaj więcej

Zabezpieczenia silnikowe

 Sterowanie wentylatorów Zabezpieczenia silnikowe

Wyłączniki serwisowe WS przystosowane są do  zamontowania  w miejscu o dużym zanieczyszczeniu bez konieczności stosowania specjalistycznych szafek sterowniczych. Obudowy  izolacyjna wykonana jest w  stopniu ochrony  IP 55, posiada gniazda do montażu dławików.

Wyłączniki mogą służyć jako zabezpieczenia silnikowe naszych wentylatorów przeciwwybuchowych (montaż poza strefą zagrożenia wybuchem).

Wyłączniki przeznaczone są do ochrony odbiorników o prądzie znamionowym do 32 A. Posiadają wysoką zdolność wyłączania podniesioną do 150 kA.
      Wbudowany wyzwalacz zwarciowy z fabrycznie ustawionym prądem zadziałania oraz wyzwalacz przeciążeniowy z regulowaną nastawą zapewnia skuteczną i kompleksową ochronę zarówno odbiornika, jak i instalacji. Wyłączniki te posiadają także duży oraz łatwy w użyciu wyłącznik, którym pozwala na włączanie oraz wyłączanie np..  wentylatora.   Wyłączniki mogą być stosowane do zabezpieczania silników  jedno-fazowych oraz  trzy-fazowych.     
        Wyłączniki serwisowe WS zbudowany jest z odpowiednio dobranego wyłącznika silnikowego PKZMO oraz obudowy CI-K2-PKZMO-G.

Dobór konkretnego wyłącznika do wentylatora dokonuje nasz Dział Techniczny.

UWAGA !
Brak odpowiedniego zabezpieczenia wentylatora skutkuje utratą gwarancji

Czytaj więcej

Regulatory temperatury

 Sterowanie wentylatorów Regulatory temperatury

W przypadku gdy zachodzi konieczność włączenia lub wyłączenia wentylatora w chwili gdy temperatura osiągnie określoną wartość proponujemy zastosowanie włącznika termicznego TR-1.

Czytaj więcej

Sterowniki rekuperatora

 Sterowanie wentylatorów Sterowniki rekuperatora

Sterowniki rekuperatorów służą do programowania wydajności rekuperatorów w funkcji czasu. W zależności od wybranego modelu, sterowniki mogą posiadać również dodatkowe funkcjonalności:

- regulacja temp. nawiewanego powietrza (współpraca z nagrzewnicami elektrycznymi, nagrzewnicami wodnymi, gwc)

- współpraca z zewnętrznymi czujnikami (temperatury, wilgotności CO2)

- funkcje alarmowe

Czytaj więcej

Programator czasowy

 Sterowanie wentylatorów Programator czasowy

Programator służący do sterowania czasowego wentylatorami i rekuperatorami jednofazowymi. Doskonale sprawdza się w przypadku urządzeń, które mają być włączane cyklicznie o określonych porach dnia i tygodnia. Dokładność programowania: 1 minuta Dokładność pracy urządzenia: 1 minuta/miesiąc Materiał obudowy: tworzywo ABS Kolor obudowy: biały Zakres temperatur pracy: -10°C ... +40°C Wewnętrzny akumulator: 1,2V Ni-MH Napięcie zasilania: 220-240V~/50Hz Maksymalne obciążenie: rezystancyjne 16A, 3500W; indukcyjne 3A Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 35 x 86 x 65 mm

Czytaj więcej

Akcesoria do falowników

 Sterowanie wentylatorów Akcesoria do falowników

Akcesoria do rozbudowy i obsługi falowników.

Czytaj więcej

WO-80/W2
5198.00 zł 8500.00 zł

WO-80/W2

Zastosowanie

Wentylator kanałowy przystosowany do przetłaczaniu czynnika o gęstości nie większej od r=1,4 kg/m3. Stosowany w pomieszczeniach gdzie wymagana jest duża ilość powietrza transportowana na duże odległości m.in. w halach produkcyjnych, magazynach, maszynowniach, itp. Mogą pracować jako nawiewne lub wyciągowe.

Czytaj więcej

WO-80/W1
4725.00 zł 7200.00 zł

WO-80/W1

Zastosowanie

Wentylator kanałowy przystosowany do przetłaczaniu czynnika o gęstości nie większej od r=1,4 kg/m3. Stosowany w pomieszczeniach gdzie wymagana jest duża ilość powietrza transportowana na duże odległości m.in. w halach produkcyjnych, magazynach, maszynowniach, itp. Mogą pracować jako nawiewne lub wyciągowe.

Czytaj więcej

VENTO 31

VENTO 31 Wentylatory serii VENTO to idealny wybór do małych magazynów, garaży, piwnic i pomieszczeń gdzie nie są kładzione naciski na profesjonalne rozwiązania. Vento są bardzo oszczędne, pobierają od 5W do 34W przy wydajności do 1700m3/h

Czytaj więcej

ZOT-2N

ZOT-2N Zestaw odciągu trocin (odpylacz)do transportu odpadów powstałych w przy obróbce drewna tj. wiórów, pyłów i trocin. Przeznaczony dla zakładów przetwórstwa drzewnego.

Czytaj więcej

ZWC-B

ZWC-B REKUPERATOR 4-biegowy - CICHY i WYDAJNY - energooszczędna regulacja wydajności- niskie koszty eksploatacji-cicha praca wentylatorów -wysoka sprawność

Czytaj więcej

następujące produkty: