O firmie

Dane firmy

 

Nazwa firmy:

Tyczynska Fabryka Urzadzeń Wentylacyjnych TYWENT Spółka z o.o.
Rok założenia: 1973r
Adres:36-020 Tyczyn, ul. Orkana 1 , Polska
NIP: 813-31-70-567

Telefon: +48 17 221 97 12, 17 221 97 13

Dział handlowy 17 230 66 35 ,  17 230 66 30  Email:dh@tywent.com.pl

Fax +48 17 2219382

Email:   biuro@tywent.pl

Internet:  www.tywent.pl


Wpis do KRS nr 0000115315: SˇD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS, wysokość kapitału zakładowego 604 000,00 zł

 

Powierzchnia fabryki : ok.30000 mkw

 

 

 

Profil działalności

Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych "TYWENT" Sp. z o.o. w Tyczynie jest polską firmą powstałą w 1973 roku. Firma specjalizuje się w produkcji wentylatorów i urządzeń wentylacyjnych do rozmaitych procesów technologicznych. Stosowane technologie, właściwe do tego typu produkcji dają gwarancję wysokiej jakości i niezawodności wyrobów.

 

Trochę historii

 

W 1973 roku na bazie Katowickich Terenowych Zakładów Naprawczych powstał TYWENT - Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych . Przedsiębiorstwo państwowe wyposażono w nowoczesny sprzęt. Znalazło tu zatrudnienie do trzystu osób. Na powierzchni około 30000 m2 z czego 1/3 stanowiły obiekty zamknięte produkowano głównie wentylatory osiowe dla całego przemysłu polskiego i nie tylko. W owym czasie w Polsce powstały 3 państwowe zakłady produkujące urządzenia wentylacyjne, każdy o nieco odmiennej specjalizacji. Był to efekt centralnego sterowania gospodarka - zakłady rozmieszczono równomiernie na mapie Polski. TYWENT miał zaopatrywać rolnictwo i przemysł - wszędzie tam gdzie potrzebne są wentylatory osiowe charakteryzujące się dużymi wydajnościami i łatwe w montażu.

Stopniowo w miarę potrzeb oferta produkcyjna została wzbogacana o coraz to nowe pozycje, a park maszynowy powiększał się i unowocześniał. Powstawały często pojedyncze egzemplarze urządzeń do specjalistycznych zastosowań czego obrazem jest obecnie obfite archiwum projektów całej trzydziestokilkuletniej historii fabryki. Często projekty te maja zastosowanie obecnie w przypadku zapytań ze strony klientów o urządzenia nietypowe nie występujące w programie produkcji.

 

Stala współpraca Działu Projektowania i Technologii z  ośrodkami badań gwarantuje, iż wyroby Tywentu są wysokiej jakości, o odpowiednich parametrach spełniających oczekiwania użytkowników. Obecnie wykorzystanie całego doświadczenia w produkcji oraz wzbogacenie go o nowe technologie daje widoczny efekt w postaci konkurencyjnych profesjonalnych wyrobów. Najlepiej potrafią to ocenić ostateczni użytkownicy.

 

Od czasu przekształcenia się w roku 2000 z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę, TYWENT zdecydowanie zmodernizował park maszynowy, poszerzył znacznie asortyment produkcji, wdrożył system kontroli jakości ISO 9002, dokonał ulepszenia sposobu dystrybucji towarów dla wygody Kontrahentów, systematycznie wydaje materiały informacyjne oraz wprowadza nowe dogodne formy obsługi przez internet (kliknij: opis funkcjonalny strony www.tywent.com.pl)

 

Położenie

 

Tyczyn jest położony na Podkarpaciu Polski, na południe od Rzeszowa. Założony w 1368 roku przez Kazimierza Wielkiego jako miasto królewskie.
Od 1424 roku stanowił ośrodek wolności tzw. państwa tyczyńskiego.
Na terenie miasta znajdują się interesujące obiekty zabytkowe m.in. kościół parafialny z XV w, eklektyczny zespól pałacowo-parkowy: pałac hr. Wodzickich 1862-1870r. Park typu krajobrazowego o bogatym drzewostanie.

Tywent przylega bezpośrednio do parku pałacowego Na terenie 3ha na którym się znajduje , położona jest m.in. hala hr. Wodzickich z 1902r stanowiąca wcześniej część zabudowań gospodarczych. Przy wjeĽdzie rośnie kilkusetletni dąb będący pomnikiem przyrody. Cala okolica ze względu na swoja wartość historyczną jest pod opieka konserwatora zabytków.

WBK-200
1972.00 zł 2268.00 zł

WBK-200 Wentylatory kanałowe do kanałów prostokątnych do montażu na instalacjach nawiewnych i wyciągowych . Wentylator posiada wirnik bębnowy o niskiej emisji hałasu . Dodatkowo całość została zabudowana w izolowanej akustycznie obudowie dzięki czemu wentylator może być stosowany do wentylacji pomieszczeń o niskim natężeniu hałasu np. biura, sale konferencyjne, biblioteki, kościoły itp.

Czytaj więcej

WDKO-100
205.00 zł 230.00 zł

WDKO-100 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +60oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

WDKO-150

WDKO-150 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +60oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

WDKO-125

WDKO-125 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +60oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

WDKO-200

WDKO-200 Wentylatory kanałowe okrągłe przystosowane do przetłaczania powietrza w przewodach kanałowych o średnicy od 100 mm do 200 mm. Temperatura pracy wentylatorów do +60oC . Wentylator przystosowany do przetłaczania suchego oraz czystego powietrza. Wentylator mocowany w podstawie montażowej za pomocą klamr montażowych, dzięki czemu wentylator można łatwo wymontować do serwisu lub czyszczenia kanałów. Wentylatory przystosowane do montażu w dowolnej pozycji.

Czytaj więcej

następujące produkty: